Léto láká k přilepšení všudypřítomného ovoce a zeleniny do jídelníčku koní. Někteří jsou labužníci a vybírají si něco speciálního, ať už kyselé nedozrálé plody nebo přezrálé kousky, kterých by si jiný ani nevšiml. Jiní spořádají všechno, na co přijdou. Ať už váš koník patří do skupinky labužníků nebo „všežroutů“, je vhodné ovoce a zeleninu zkrmovat řízeně.

Do krmné dávky nejčastěji přidáváme jablka nebo mrkve. Obojí je snadno dostupné a finančně nenáročné. U zdravých koní je zkrmování mrkve i ve větším množství poměrně bezpečné. Mrkev díky svému obsahu vlákniny napomáhá k udržení správné střevní peristaltiky a kvůli vysokému obsahu vody, který je až 90%, je výborným pomocníkem pro udržení dostatečné hydratace organismu. U koní v rekonvalescenci se někdy používá pro zvýšení chuti k jídlu nebo při přijímání léků. Nebezpečí nastává u obézních koní na dietě –  mrkev obsahuje jednoduché cukry a jelikož obézní koně jsou náchylní k inzulínové rezistenci, měl by být příjem jednoduchých cukrů v krmné dávce stažen na minimum. Mrkev je pro koně velmi chutná právě pro vysoký obsah cukrů. Denní dávka by neměla přesáhnout 3kg.

Jablka obsahují mnohem více jednoduchých cukrů, než mrkev, tudíž by se to s nimi nemělo u obézních koní přehánět. Vitamin C obsažený v plodech pomáhá proti chronickému kašli a předchází infekcím v těle. Pro pozitivní efekt se doporučuje podávat minimálně 2 jablka denně, ale nejvíce 2kg. Při dlouhodobém překrmování jablky, může dojít k nežádoucímu snížení pH v tlustém střevě, změnám složení střevní mikroflóry a zhoršení využívání nerozpustné vlákniny.  Někdo podává jablka nakrájená a bez jadřinců, kvůli obsahu jedovatých látek v jadérkách. Větší nebezpečí však hrozí z nakrájených jablek. U hltavých koní může dojít až k ucpání jícnu. Nejenom jadérka jablek jsou potenciálně nebezpečná. To stejné platí u pecek meruněk, třešní, višní, švestek a dalších peckovin. Není nutné se tomuto ovoci vyhýbat, ale podávat ho vypeckované, z důvodu způsobování zácpy i obsahu toxických látek.

Mezi další oblíbené zpestření stravy patří banány, jsou lehce stravitelné, ale neměly by se podávat více jak 3 kusy za den. Banány obsahují vápník, který je důležitý pro tvorbu kostí a zubů, hořčík, který je zásadní při tvorbě svalů a draslík. Banány nikdy nepodáváme včetně slupky, kvůli pesticidům. Běžné je i přidávání hrušek, které díky vysokému obsahu železa působí proti chudokrevnosti. Zpestření stravy hrstí jahod a malin posiluje imunitní systém, díky obsahu vitaminu C. Jahody však často obsahují dost pesticidů a nikdy nesmíme podávat malinové listy v počátcích březosti. Peckovin a hroznů koním dáváme jen malé množství, jsou sice bohaté na vitamíny a minerální látky, ale silně kvasí.

Jak už bylo zmíněno, je lepší podávat ovoce i zeleninu řízeně. Při volném pohybu koní v sadech či zahradách nemáme přehled o tom kolik čeho, který kůň zkonzumoval, případně v jaké kvalitě. Stromy ve výběhu sice poskytují stín, ale na jejich plody si musíme dávat pozor. Příjem plesnivějícího a nahnilého ovoce ve větším množství může způsobit zdravotní obtíže. Dalším nebezpečím může být zkrmování syrových brambor, zelí nebo vlašských ořechů.

Některým koním může způsobit problémy i ovoce, které není toxické ani nijak škodlivé. Jiným zase velice chutnají věci méně obvyklé. Osobně známe staršího valacha, který prospívá na tekoucích jablkách, která jsou opravdu nahnilá, lipickou kobylu, která vyrostla na pomerančích, plnokrevnou kobylku, která si ráda pochutná na zelí a melounech a jedním z extrémních labužníků bude koník, který má rád uherák. Každému sedí něco jiného, ať už se rozhodneme zpestřit stravu našich parťáků čímkoliv, sledujme jejich reakce a nepřehánějme to v množství. Někdy je totiž méně více. A experimenty v krmení koní se nemusí vždy vyplatit.

Šárka Strůnová

Pavel Dušek